top of page

31 Ağustos Pzt

|

Treyoga Marmaris

Alper Erkalan ile Bahçede Qigong

5000 yıllık geçmişe sahip Taiji Qigong egzersizleri, nefes, beden, duygu ve zihinde denge, konsantrasyon, esneklik ve güç sorunlarına çözüm bulmak amacıyla oluşturulmuş metotlar bütününü tanıyoruz.

Alper Erkalan ile Bahçede Qigong
Alper Erkalan ile Bahçede Qigong

Saat ve Yer

31 Ağu 2020 19:15

Treyoga Marmaris, Armutalan Mh, Sayar Apart, 216. Sk. No:3, 48700 Marmaris/Muğla, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Taiji Qigong 

Qi yaşam enerjisi, kung; egzersiz anlamındadır. 5000 yıllık geçmişe sahip Taiji Qigong egzersizleri, nefes, beden, duygu ve zihinde denge, konsantrasyon, esneklik ve güç sorunlarına çözüm bulmak amacıyla oluşturulmuş metotlar bütünüdür. Temeli, hastalık ve yaşlanmaya karşı önlem almaya dayalı olan egzersizler, sağlık sorunlarını hafifletme, giderme disiplinlerini içermektedir. Katılımcılar 15 dakikalık kısa bir süre içerisinde beden ve zihin, özel nefes teknikleri ile (doğal, ters ve karın nefesleri) uyumlu hale getirilir. Devamında, çalışmadan maksimum faydayı sağlayabilecek aşamaya taşınırlar. Her yaşta herkesin yapabileceği içerikte oturarak ve ayakta uygulanan setlerden oluşur. Başlangıç, orta düzey ve ileri seviye olarak çalışmalar 3 kısma ayrılır. Dünyada tüm ülkelerde milyonlarca insanın uyguladığı Taiji Qigong egzersizleri eğlenceli ve etkileyici özellikleri ile dikkat çeker. Chen, Yang ve Wudan Taiji Qigong formlarında çalışmalarımıza herkesi bekleriz.

Chigong

WHAT IS QIGONG? Qi’ means Energy, Vitality or Life.

‘Gong’ means Working With, Developing or Cultivating.

So, Qigong can mean

- Working with Energy,

- Developing Vitality or Cultivating Life.

It is a collective name given to a vast array of practices that have been developed over 2,500 years, by one of the world’s oldest cultures. Most Qigong are external forms of movement and exercise, which are known as ‘Wei Gong’. Others are internal, similar to meditation, and these are known as ‘Nei Gong’.

Nei Gong is the basis of the accompanying set of practices called Eight Extraordinary Meridian Qigong.

However, all of the styles of Qigong have one thing in common, one fundamental basis that they all share - the human energy system. They all operate and function in terms of the anatomy and physiology of the energy system, its structure and function, which follows as exact and specific principles and rules as all of the other human biological systems.

Biletler

  • Standart

    ₺0,00

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page