top of page

18 Ekim Paz

|

Treyoga

İlker Üzüm ile BUDOKON® MIXED MOVEMENT ART

Budokon kelime anlamı ile “Savaşçı Ruhun Yolu” demektir. Hepimizin içindeki savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın bir biçimi; ışığın ve erdemin savaşçısının yoludur.

İlker Üzüm ile BUDOKON® MIXED MOVEMENT ART
İlker Üzüm ile BUDOKON® MIXED MOVEMENT ART

Saat ve Yer

18 Eki 2020 15:00 – 17:00

Treyoga, Siteler Mahallesi, Treyoga Marmaris, Sayar Apart, 216. Sokak, Marmaris/Muğla, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

BUDOKON® MIXED MOVEMENT ART

2001 yılında Cameron Shayne tarafından kurulan BUDOKON® Üniversitesi, temelinde farklı disiplinleri barındırır; Hatha Yoga, Savaş Sanatları, Calisthenics (Vücut Ağırlığı ile Fitness Çalışmaları), Mobility (Özgün Eklem Hareketliliği Çalışması), BJJ (Brazilian Jiu Jitsu), Technical Striking (Kickbox ve Fitness Çalışması) ve Animal Locomotion (Hayvan Hareketleri Çalışması) sistemlerinin birleşmesi ve yorumlanması ile oluşturulmuş bir yaşam ve karışık hareket sanatıdır.

Budokon kelime anlamı ile “Savaşçı Ruhun Yolu” demektir. Hepimizin içindeki savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın bir biçimi; ışığın ve erdemin savaşçısının yoludur. Savaş sanatları, yaşam sanatları ve yoganın birliğinden oluşan Budokon; kişiye alanını tanıyıp savunması, hedef ve isteklerine ulaşmak için emin ve sağlam adımlar atması, hakkını koruması ve dik durması için ilham veren bir sistemdir. Hareket yoluyla zihni dönüştürmeyi hedefleyen bu 'karışık hareket sanatları sistemi', uygulayıcının farkındalığını, kuvvetini ve zihin-beden bağlantısını geliştirir.

Atölyede, sürekli ve dairesel geçişlere sahip Hatha Yoga akışlarının yanı sıra hayvan hareketleri, mobilite, calisthenics gibi çalışmaları da deneyimliyoruz.

  • BUDOKON® Yoga; sürekli ve dairesel rotasyona, geçişlere sahip Hatha Yoga Akışı olarak tanımlanır. Tamamen benzersiz bu yaklaşım, dövüş sanatlarının döngüsel etkisini getirirken, geleneksel Hatha kökenlerini saygıyla sunmayı amaçlar ve içimizdeki savaşçı tarafı uyandırır.
  • Calisthenics & Hayvan Hareketleri ; kişinin vücut ağırlığıyla yapılan fonksiyonel & etkili fiziksel çalışmalardır.
  • Mobilite / Özgün Eklem Hareketliliği Çalışması; Vücudu sıradışı şekillerde kullanarak fiziksel & zihinsel gelişim sağlayan keyifli ve şaşırtıcı bedensel çalışmalar bütünüdür.
  • Technical Striking ; Temel kickbox & fonksiyonel fitness-güç antrenmanıdır.

*2017 Kasım ayında Men’s Health Amerika’nın en iyi spor programı/sistemi seçilmiştir.

İlker Üzüm Kimdir?

İlk 200 saatlik yoga sertifikasını; Cameron Shayne tarafından kurulan BUDOKON® Üniversitesinden, katıldığım 500 saatlik karışık hareket sanatları kamp programından aldım (budokon yoga, calisthenics, mobilite [özgün eklem hareketliliği], jiu-jitsu, technical striking, hayvan hareketleri). Hatha yoga kökenlerine sahip Budokon Yoga, Hayvan Hareketleri, Mobilite ve Calisthenics ile sıra dışı bir şekilde hareket etmeyi özendirerek öğretiyorum.

Diğer temel 200 saatlik yoga sertifikasını katıldığım Yoga Uzmanlık Programından, Hara Yoga Vedanta Center’dan aldım (hatha yoga – Sivananda Ekolü). Ayrıca buradan Hamak Yogası Modülünü de almış bulunuyorum.

OSHO Meditasyonları & Holotropic Nefes Çalışmaları üzerine Samuel Boursier tarafından eğitildim.

Kişisel Gelişim Eğitimlerine, Eğitici Sibel Sebile Bilir ile devam etmekteyim. (NLP, Beden Dili & Mikro İfadeler)

Mesleki Yeterlilik Kurumu’nunun onayladığı Türkiye’deki 60 “Meslek Belgeli Koç”lardan biriyim (Ekim 2019).

Farklı tarzları öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum { Zen Zihni}.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page