top of page

SEANSLARIMIZ

Önemli Bilgiler

Haftalık programımızda uzman değişiklikleri olabilir. Çalışmalara gelmeden önce yapılan değişiklikleri kontrol etmek için bizi arayabilir ya da programdan görüntüleyeceğiniz derslerimize son 1 saate kadar olan uzman-seans değişikliklerini güncel olarak öğrenebilirsiniz. 

Seans tanımlarını inceledikten sonra, size en uygun çalışmalara katılmanızı öneririz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir sağlık probleminiz varsa çalışmalardan önce lütfen doktorunuza danışıp bizleri konu hakkında bilgilendiriniz. Eğitmenin seansa sizi kabul etmeme hakkı saklıdır. 

 

Seanslar ve İçerikleri

 

Yoga I

Her seviye

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği seanslardır. 

Yoganın temel pozlarına odaklanan, yogaya özgü temel beden, nefes ve meditatif farkındalık çalışmaları içerir. Güvenli ve profesyonel yönlendirmeler sayesinde yogayla tanışmanızı sağlar. Bir süredir yoga yapıyorsanız, uygulamanızın temelini sağlamlaştırmak için de gelebilirsiniz.

Yoga I-II

Her seviye

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği serileri daha belirgin olan seanslardır. Kol dengeleri, ters duruşlar ve geriye bükülme pozlarının temelini oluşturan uygulamalar içerir.

Yoga II

Orta ve ileri seviye

Başlangıç derslerinde edinilen temel yoga asana deneyimini geliştirmeyi amaçlar. Dengeli biçimde güç ve esnekliği geliştiren çalışmalar sayesinde katılımcıların uygulamalarında güvenle ilerlemelerini destekler. Bir süredir Yoga I ve Yoga I-II derslerine katılanlar için uygundur.

Yoga III

İleri seviye

İleri seviye asanaların çalışıldığı seanslardır. Tavsiyemiz en az 6 ay düzenli yoga pratiğinizin olmasıdır. 

Yoga Staj

Her seviye

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği çalışmalar olup, yeni uzmanların denetiminde yapılan seanslarımızdır. Yeni uzmanlarımızın "Uzmanlık" yolunda mentorlarının gözetiminde eğitmenlik pratiklerini desteklemek maksadıyla konulmuştur.

 

Yin Yoga

Her seviye

Her yaşa ve seviye için meditatif ve pasif bir yoga uygulamasıdır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılarak bağ doku üzerine çalışılır.

Restoratif Yoga

Her seviye

Bedenin anatomik doğal yapısına yeniden dönmesini amaçlayan, katılımcının pasif dinlenmeye sokulduğu poz serilerinden oluşur. Yin yogadan farkı olarak bağ dokuda esnetmeler değil, kişinin gövdesindeki ve omurgasında sıkışık alanların açmasını, genişmesini hedefler. Restoratif alanda çalışma özellikle sinir sisteminde etkisini gösterir. Enerjinin her alana yayılması ve çoğalması için anatomik yapıya uygun olarak düzenlenen malzemelerle lumbarı göğüs kafesi boyun açıcı pozlar uygulanır. Meditatif alanı, bizde zaten var olan dinginliği hatırlamamızı sağlar. Bu poz serileri, stress, yorgunluk, gibi kanıksadığımız ve değiştirmeyi unuttuğumuz yapımızda restoratif bir çalışma yapar. 

 

Vinyasa Yoga

Orta ve ileri seviye

Asanalar arasında özel geçişler ve akıcılık bu stilin en dikkat çekici özelliğidir. Nefes ve yoga pozlarının uyumu önemlidir. Dinamik bir çalışmadır.

 

Yoga Terapi

Her seviye

Yoga terapi çalışmasında nefeslerle birlikte yumuşak akışlara girilir. Her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği pozlarda tekrarlar ve birkaç nefes bu pozların içinde kalarak sinir-kas sistemini uyarılır. Üzerinde çalıştığımız bölgede normal zamanlarda çok fazla çalışan kasları gevşetip rahatlatırken, tembelleşmiş kasları da hareketlendiririz. Bedenin belli bölgelerinde ki ağrıları ve ileri derecede olmayan fıtığı rahatlatarak ve bu bölgeleri destekleyerek güçlendiririz. Günlük uygulamalar doğal dengenizi ve uyumunuzu yeniden sağlamanıza yardım eder ve yaşamınızın her alanına sağlık kazandırır. Yogaya yeni başladıysanız, terapi uygulamasındaki yumuşak akışlar ve nefeslerle beden daha dinamik çalışmalara güvenli bir şekilde hazırlanır.

 

Hamak Yoga

Orta ve ileri seviye

Boy uzatan sarkmalar, omuz açan asılmalar, korkularla yüzleştiren ters duruşlar, çocuksu oyunlar, güçlü tırmanma ve taklalar… Hamak Yogası’nda herkes için bir şey var.

Yoga pratiğinizi güvenilir bir destekle geliştirmek, pozlarda derinleşmek, güçlenme ve esnemeye dayalı egzersizlerle tanışmak isterseniz bu pratik tam size göre!

 

Restoratif Hamak Yoga

Her seviye

Yere yakın hamak ile dinlenmeyi ve gevşemeyi hedefleyen derslerdir. Nefes çalışması, meditasyon ve hafif yoga pozları uygulanır. Yorgunluk hisseden, ağrı çeken rahatlamak isteyen her seviye katılımcıya uygundur. Hamak ve yer desteğini birlikte sağlar. Gergin noktaları gevşetir, bedeni zorlamadan açar ve stresi azaltır.

 

Kundalini Yoga

Her seviye

Kundalini Yoga, diğer adıyla “Farkındalık Yogası”, yaşına ya da fiziksel becerilerine bakılmaksızın herkes tarafından yapılabilecek basit yoga tekniklerinden oluşur. Kundalini; nefes (pranayama), yoga duruşları (asanalar), çent etme (mantra), ses ve meditasyondan oluşan bir bütündür.

Enerjinizi yükselterek en yüksek bilinç halini deneyimlemenizi amaçlayan Kundalini Yoga sayesinde sağlıklı bir bedene ve dengeli bir zihne sahip olabilirsiniz.

 

Hamile Yoga

Her seviye

Hamile yogası, bedeni farkındalıkla keşfetmek, doğumu farkındalıkla karşılamak ve daha kolay bir doğum için, bedeni hazırlamanıza yardımcı olur. Yoga duruşları (Asanalar) ve nefes çalışmaları (Pranayamalar) sayesinde bulantı, yorgunluk, ödem, bel ve sırt ağrıları, siyatik ve kramp gibi şikayetlerde gözle görülür azalmalar olur. Prenatal Yoga fiziksel duruşlar, nefes teknikleri, rahatlama ve meditasyon yoluyla etkili bir stres azaltma yöntemidir.

Grup derslerine 14. haftadan itibaren doktorunuzun da onayı ile rahatlıkla katılabilirsiniz.

 

Nefes ve Meditasyon

Her seviye

Bu çalışmalara herkes katılabilir. Temel seviye nefes egzersizlerinin ve mindfulness meditasyon tekniklerinin uygulandığı ve katılımcıya öğretildiği seanslardır.

​​

Ashtanga Yoga

Orta ve ileri seviye

Vinyasa denilen, hareketlerin nefesle birleştirildiği temeli akışa dayanan çok eski bir yoga methodur. Ashtanga serisinde Güneşe Selam A ve B serileri, ayaktaki pozlar, oturma pozları ve bitiriş pozlarından oluşur. Daima güneşe selamlarla başlar ve yukarıda anlatılan sıralama takip edilir. Bu pratik içinde derinleşme imkânı verir. Sistemin sıralamasında özel bir zekâ bulunmaktadır ki düzenli pratik edildiğinde gerçek bir fiziksel, zihinsel ve ruhsal güçlenme ve arınma yaşatır. 

 

Ashtanga Mysore

Orta ve ileri seviye

Adını Ashtanga Yoganın gurusu olan Sri K. Pathabbi Jois'in yaşadığı Hindistan'ın Mysore şehrinden almaktadır. Mysore stilinde, öğretmenin talimatı olmaksızın öğrenci kendi nefesini ve hareketlerini takip eder. Hocanın talimatını dinleyerek pratik yaptığımızda odağımız ister istemez dışarıya yönelmiştir. Mysore stilinin amacı Ashtanga serisinin katılımcıya iyice öğretilmesi ve ezberletilmesidir ki bu da tamamen yoganın nihai hedefi olan kendi içine odaklanmayı destekler.

 

3-7 Yaş Çocuk Yogası

8-12 Yaş Ergen Yogası

Gençler, gerek ergenlik döneminin getirdiği büyük değişimler, gerek eğitim ve sınav sisteminin üzerlerinde yarattığı baskı sebebiyle kendilerini daha fazla stres altında hissedebilirler. Gençlerin ergenlikte yaşadıkları ikilemler, okul hayatı, arkadaşlık ilişkileri, hormonal değişimler, kişiliklerinin oturmaya başlaması, özellikle meslek seçimi konusunda gelecekleriyle ilgili vermeleri gereken kararlar ve sorumluluklarının artması gibi etmenler yaşadıkları stresi arttıran önemli nedenlerdir. Bu durumlar sebebiyle yükselen stres, kaygı, öfke, korku gibi olumsuz etkileri olan duygularla baş etmede yoga, gençler & ergenler için de etkili bir araçtır.

Seanslarımız
bottom of page